Haber

Vali Açıklama Yaparken Heyelana Yakalandı

Artvin-Erzurum karayolunda heyelan meydana geldi. Olay yerinde inceleme yapan Artvin Valisi Yılmaz Doruk gazetecilere bilgi verirken heyelan yeniden yaşandı.

Artvin-Erzurum karayolunun 8. kilometresinde bulunan Deriner Barajı 4. Tünel mevkiinde, yamaçtan kesilen kayalar yola devrildi. Heyelan nedeniyle kaya kütleleri tarafından kapatılan tünelin girişinde hasar meydana geldi.

Heyelanın ardından Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Jandarma Komutanı Albay Yıldırım Saygılı ile birlikte heyelan bölgesine giderek Karayolları ekiplerinden bilgi aldı. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Doruk, son günlerde şehrin farklı noktalarında sık sık heyelan ve kaya düşmelerinin meydana geldiğini söyledi.

Şavşat ve Yusufeli yolunda yoğun olarak heyelanların meydana geldiğini ifade eden Doruk, “Her sene benzer şeyler yaşıyorduk ama bu sene eşi benzeri olmayan heyelanlar ve kaya kırılmaları oluyor. Bu sene şehrimizde çok yağış ve kar yağdı. çabuk erir, kayalar hareket eder ve bu tür vakaları sık sık yaşarız.” dedi. Vali Doruk açıklama yaparken, aynı bölgede heyelan yaşanması da kameralara yansıdı.

İşte o anlar!

habermuratpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu